+90 542 591 7971

Sosyal Medyada Biz

YENİLENMEYE İHTİYAÇ DUYAN CAMİ HALILARI

Ülkemizde camilerimizin ve göğe yükselen minarelerin çokluğu da dinimizin zenginliğinin sembolü olmuştur. Camilerimizin dış görünümleri gibi iç görünümleri de ayrı bir ihtişama sahiptir. Bu ihtişama katkı sağlayan bazı unsurlar ise camilerimizde bulunan üzerinde namaz kıldığımız cami halısı modelleridir.
 
Her ne kadar yardımcı ürün demiş olsakta cami halıları ‘nın önemi bir hayli büyüktür. Yeni camilerimizin inşası gibi var olan camilerimizin de korunması, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarılması biz Müslüman toplumların görevleri arasındadır. Diyanet İşleri Başkanlığı başta olmak üzere bu konuda emek sarf eden binlerce dernek ve yüzbinlerce din görevlisi ile gönüllüler bulunmaktadır. Camilerimizin bir binadan ibaret olmayan yapıları zaman içerisinde yenilik ve değişimlere de ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaçların başında ise eskiyen, yırtılan, çıkmayan lekelere maruz kalan cami halısı modelleri.
 
Her gün yüzlerce, binlerce kişinin kullandığı cami halıları zamanla değişime ihtiyaç duyulur. Bu ihtiyaçta en iyi şekilde temin edilmeye çalışılır. Bu nedenle cami halısı seçiminde kalite birinci öncelik olur. Her ne kadar fiyat kavramı önemli de olsa uzun yıllar kullanılabilecek cami halısı modelleri için kaliteden asla vazgeçilmemelidir. Cami halısı firmaları nın sundukları fiyatlar ve kalite unsurları iyi incelenmelidir. Camilerimizin en hasıl ihtiyaçlarından olan cami halısı modelleri ve renkleri arasından da camimizin iç dünyasına en uygunları seçilmelidir. Bu seçimde camilerimizin barındırdığı ritimler ve yaşattığı ambiyans mutlaka dikkate alınmalıdır.