+90 542 591 7971

Sosyal Medyada Biz

TEMİZLİĞİ EN ÖNEMLİ EŞYA CAMİ HALISI

Müslüman olan her insan için önemi ve değeri yüksek olan ibadet hanelerimiz. Yüce Kur’anı Kerim’de de bahsedildiği gibi camilerimizin temiz tutulması temiz kıyafetlerle gelinmesi gerekmektedir camilerimizin o dönemlerde kim, kimler tarafından yapılacağı ve ne niyet için kullanılması gerektiği anlatılırken, temizliğine de önem verilmesi anlatılmıştır. Rabbimiz diyor namaz kılınan yer mubah olmalıdır (Gasp Edilmiş Olmamalıdır.)
 
Camilerimizden sorumlu yani görevli kişi ve kimselerin dikkat etmesi gereken sorumlu olduğu yükler fazladır. Bu sorumlulukların başında cami halısı modelleri gelirki camilerimizin her an ibadete hazır olmasını sağlar. Nasıl ki evlerimizde temizlik denilince akla ilk gelen halılarımızın temizliği oluyorsa camilerimizde de öyledir cami halıları temizliğe en ihtiyaç duyan üründür. Çünkü camilerimizde her an her dakika her Müslüman giriş, çıkış saati olmaksızın ibadetlerini yerine getirmekte camilerimiz her an ibadete hazır durumda beklemeli. Camilerimizde görevli olan hoca, müezzinin görevleri arasında olan cami halıları temizliği önemli konulardan birisidir.
 
Cami halısı modelleri temizliği dediğimiz gibi çok önemli konulardandır. Bu yüzdendir cami halılarını temizlemek için bazı vakitler temizlik firmalarına bile ihtiyaç duyulmaktadır. Camilerimize ibadet için gelen Müslüman belki işten geliyor belki çarşıdan geliyor bizlerin siz Müslümanlara bazı tavsiyeleri cami halısı modellerimiz yani camilerimizi temiz tutmak istiyorsak ibadet için camilerimize girerken çoraplarımızı ayakkabıların yanında bırakalım çünkü ayağımızdaki ter bezleri ayakkabıdan hava alamadığı için koku yapar bu kötü bir şey değildir fakat başımızı koyduğumuzda huzur bulmak istiyorsa bu şarttır bununla birlikte camilerimize gelirken yanınızda bulunan sıvı akışkan maddeleri su, meyve suyu gibi döküldüğünde iz bırakan maddeleri güvenli bir noktaya bırakmamız gerekmektedir.