+90 542 591 7971

Sosyal Medyada Biz

Saflı Cami Halısı Düzenli Saflara Yardımcı Oluyor

Günümüzde Türkiye'nin dört bir tarafındaki camilerimiz kullanmış oldukları cami halılarını olanakları dahilinde yün dokuma ve saflı cami halıları ile değiştirmektedirler. Saflı yün cami halıları ile camiler daha hoş ve daha konforlu.
 
Saflı yün cami halıları farklı renk ve örgelerle piyasada bulunmaktadır. Saflı cami halıları camilerimize görüntü olarak zenginlik ve hoşluk katarken, halı üzerinde bulunan safların belirgin olması da cami cemaatinin ibadet öncesinde safların düzenli oluşturulmasına yardım eder.
 
Genellikle cami halısı tercihinde koyu renklerin seçilmesi de, halının temizlik işlemini kolaylaştırmaktadır.
 
Atalarımızdan bizlere miras kalan halı dokumacılığı ülkede halen bir çok bölgemizde devam etmektedir. Cami halısı dokuma tezgahları her geçen gün ne kadar azalsa da, özel sektörün ve devletin teşviki ile cami halısı dokuma tezgahlarının sayılarının artması için faaliyetler de yapılmaktadır.
 
Günümüzde gelişmiş teknoloji ile üretim yapan cami halısı fabrikaları ülkemizin bir çok ilinde faaliyettedir. Geniş bir sektör olan cami halısı üretiminde günümüzde binlerce kişiye iş sağlanmaktadır.