+90 542 591 7971

Sosyal Medyada Biz

Sabancı Merkez Cami

Türkiye 'nin en büyük camisi olan Sabancı Merkez Camii Adana’da Seyhan nehri kıyısında bulunmaktadır.
 
13 Aralık 1988’de temeli atılan caminin arsası Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye Diyanet Vakfı’na devredilmiş; Türkiye Diyanet Vakfı’nın girişimleri ve halkımızın bağışları ile caminin yüzde 50’si tamamlanmıştır. Geri kalan kısım da Hacı Sabancı ve onun vefatından sonra Sabancı ailesi tarafından karşılanmış; bu nedenle başlangıçta Merkez Camii olması düşünülen camiye Sabancı Merkez Camii adı verilmiştir.
 
Cami halısı modelleri, cami halısı fiyatları, cami halısı için tüm detaylı bilgiler. www.camihalisi.net web sitemizde bulunmaktadır. 
 
1998 yılında ibadete açılan Sabancı Merkez Camii, klasik Osmanlı mimarisi tarzında inşa edilmiştir. Genel görünüm olarak Sultanahmet Camii’ne, plan ve iç mekan olarak Selimiye Camii’ne benzer. Bu nedenle Sabancı Merkez Camii için “Selimiye’nin eşi, Sultanahmet’in kardeşi, Kocatepe’nin çağdaşı” denilmektedir.
 
Sabancı Merkez Camii, konumu itibariyle Adana’da bulunan ana arterlerin, demir yolunun ve Adana’yı çevre il ve ilçelere bağlayan yolların kesim noktasında ve yüksek minareleriyle uzaktan görünüyor olması dolayısıyla şehrin adeta sembolü haline gelmiştir. Cami, 28.500 kişilik cemaat kapasitesine sahiptir.
 
Cami halısı modellericami halısı fiyatlarıcami halısı için tüm detaylı bilgiler. www.camihalisi.net web sitemizde bulunmaktadır.