+90 542 591 7971

Sosyal Medyada Biz

Camilerin Süsü Olan Cami Halıları

Omuz omuza saf tuttuğumuz, birlikte kıyam ettiğimiz ve birlikte rüku ve secdeye vardığımız camilerde kuşkusuz en önemli donatılar arasında yer alır cami halıları. Camiler şehirlerin kalbine ve hayatların merkezine yerleşirken aynı zamanda medeniyetlerinde bir beşiği gibidirler. Geçmişten günümüze izler taşırlar. 
 
Peygamber Efendimiz (S.A.V) Hadis-i Şerifte şehirlerin Allah'a en sevimli olduğu mekanların camiler olduğunu buyurmuşlardır. Camiler bizi hayatın hengamesinden uzaklaştırır, dinginleştirir, rahatlatır, yüreğimize ve ruhumuza huzur serpiştirir. Bu huzur ortamındaki donatılar arasında yer alan cami halıları modelleri ile camilerin ruhuna renk ve ahenk katarlar. Renkleri kadar modelleri ile de camilerin adeta süsü olurlar. 
 
Saflı cami halısı, seccadeli cami halısı ve yün cami halısı gibi seçenekler arasından renk tercihinde bulunurken camideki donatılar ve camiye hakim olan renklere dikkat edilmelidir. Caminin iç mimarisi ve iç donatılarıyla uyum sağlayacak bir cami halısı seçimi maddenin manayla buluştuğu ibadet mekanlarını özgünleştirecektir. Sadece özgünleştirmekle kalmayıp camiye ve bulunduğu şehre de değer katacaktır.