+90 542 591 7971

Sosyal Medyada Biz

Camilerde Neden Saflı Cami Halısı Daha Çok Tercih Edilir

Cuma namazları başta olmak üzere Bayram sabahları ve Kandil Gecelerinde tıklım tıklım dolan camilerin ambiyansı her zaman farklı olur. Yüzlerce ve büyüklüğüne göre binlerce kişinin bir araya geldiği camiler ve mescidlerde omuz omuza saf tutarız. Önde bir kişilik yer açıldığında arkadan gelenlere yer verebilmek için bir öne geçeriz. Ne kadar kalabalık olursa bir o kadar güzelleşir camilerimiz. Secdeye eğildiğimizde cami halısı adeta görünmez olur. 
 
Kalabalık cemaatler camilerin görüntüsüne her zaman renk ve bütünlük katmıştır. Ne kadar kalabalık olursa o kadar güzel olur camilerimizin atmosferi. Cemaatle namaz kılmak tartışmasız çok değerlidir. Bu konuda hadis-i şeriflerde bulunmaktadır. Omuz omuza saf tuttuğumuz camiler ve mescidlerde tercih edilen saflı cami halıları cemaatin en düzgün şekliyle saf tutabilmesine olanak sağlar. 
 
Bu nedenledir ki cami halısı firmaları, cami halısı modellerinde ve mescid halısı modellerinde saflı cami halısını hep ön planda tutarlar. Cami görevlileri ve cemaat mensupları da tercihlerini çoğunlukla saflı cami halısından yana kullanırlar. Camileri ve mescidleri boydan boya kaplayan saflı cami halıları cemaatin en düzgün şekilde saf tutmasına yardımcı olur. Renkleriyle de camileri adeta süsleyen cami halısı modelleri içinde saflı cami halısı her zaman olduğu gibi önde tutulmaya ve tercih edilmeye devam edilecektir.