+90 542 591 7971

Sosyal Medyada Biz

CAMİ HALISINDA YIPRANMA VE DEĞİŞTİRME İHTİYACI

İslam aleminde camiler Müslümanlar için büyük bir önem içermektedir. Allah’ın evi olarak kabul ettiğimiz camiler, İslâm’ın bir ön görüsü sayılmıştır. Camiler gökyüzüne doğru yükselen minareleri ile görkemli duruşu ile kendine bağlar ilgi çeker. Müslüman şehirlerde il, ilçe, semt, köy, kasaba gibi bulunduğu yerleri görkemli güzelliğiyle camiler süslemektedir. Camilerimizin dış güzelliği gibi iç güzelliği de ayrı bir ihtişama sahiptir. Camilerimizin iç güzelliğini de kazandıran bi takım unsurlar vardır. Bu unsurları adımız kadar iyi biliyoruz ki bunlar cami halısı, kalem işi, çini sanatı, tezhip sanatı gibi camilerimizi güzelleştirmek için kullanılan unsurlardır. Özellikle eski tarihi camilerimizdeki bulunan cami halısı modelleri camilere hoş bir görüntü katarak camilerin eski görünümlerini kaybetmemesini sağlar.
 
Camilerimizin içindeki binayla bir olmayan yapılar zamanla yıpranır eskir ve değiştirme ihtiyacı duyar. Bu yapılara örnek olarak mesela cami halıları dökülen lekeler yıpranmalar dolayısıyla bir zaman sonra değiştirmeye ihtiyaç duyulur.
 
Her gün yüzlerce insanın üzerinde namaz kılıp yürüdüğü cami halısı zamanla yıpranır kirlenir veya kullanılmaz hale gelir. Bu sorun en güzel tarzda çözülmeye çalışılır. Bu yüzden cami halısı bakarken kalite birinci sırada olmalıdır. Nasıl ki ücretler önem kast etse de uzun ömürlü cami halısı modelleri için kalitede önemli olmalıdır. Cami halısı firmaları 'nın fiyatları ve kalitesi iyi bir şekilde incelenmelidir.