+90 542 591 7971

Sosyal Medyada Biz

Cami Halısı ve Temizliği

Ayet-i kerimede, “Her mescide gittiğinizde güzel elbiselerinizi giyinin” buyrulmuştur. Bu ayeti ele alacak olduğumuzda camilerin önemini idrak etmek hiçte zor değildir. Camiye giderken bayrama gider gibi giyinmek gerekir. Zira ibadet için gittiğimiz camilerin temiz tutulması da ayrıca önem gerektirir. Avlusundan cami halıları 'na kadar her alanı, her noktası temiz, tertemiz olmalıdır.
 
Camilerin inşasında, büyütülmesinde ve varlıklarının ebediyen sürmesi konusunda milletimiz vefakar bir duruş sergilemektedir. Camilerin ve mescidlerin temizliği her ne kadar din görevlilerimizin sorumluluğunda olsa da cemaatlere de bu konuda sorumluluk düşmektedir. Camileri temiz tutmak, temiz bırakmak en önemli sorumluluklardandır. İbadetlerimizde başımızı secdeye koyduğumuz cami halılarının temizliğine her zaman çok dikkat edilmiştir. Bu dikkat cami halısı ve mescid halısı seçiminde de gösterilmelidir. Onlarca cami halısı modelleri içinden seçilecek halılar temizliği kolay olmalı ve camilerin bütünlüğüne uyum sağlamalıdır.
 
Cami halısı fiyatları ve cami halısı modelleri, cami halısı firmaları arasında farklılık gösterirken tercihimiz kaliteden yana olmalıdır. Kullanılan cami halıları ya da mescid halıları ne kadar kaliteli olursa o kadar uzun ömürlü, kolay temizlenebilir ve sağlıklı olur.