+90 542 591 7971

Sosyal Medyada Biz

Cami Halısı ve Sağlık

Halılar içinde biriken toz ve benzeri maddeler nedeniyle çoğu zaman sağlıksız donatılar olarak görülebilir. Cami halıları da büyüklüğü ve daha çok kullanılıyor olması nedeniyle sağlıksız bir ortam mı yaratır? İşte bu sorunun yanıtı halının kalitesi ve temizliğinde gizlidir. Şayet bir cami halısı düzenli olarak süpürülüyorsa üstlendiği filtre görevi ile camilerin çok daha sağlıklı bir ortama dönüşmesine imkan verir.
 
Düzenli olarak süpürülen cami ve mescid halıları filtre görevi yaparak ibadet mekanları içindeki tozları çeker ve o tozların uçuşmasını engellemiş olur. Anti  bakteriyel halılar da insan sağlığına zararlı organizmaların yaşamasını engelleyerek sağlıklı bir ortam oluşmasına yardımcı olurlar. Cami halısı firmaları ile görüşmelerinizde bu tür özelliklerin sorgulanması ihmal edilmemelidir. 
 
Öte yandan tüm halı firmaları temizlik konusunda ki en önemli ayrıntının düzenli süpürülme olduğunu ifade ederler. Bir cami halısının da iyi temizlenebilmesi ve temiz tutulabilmesi için sıkça süpürülmesi tavsiye edilir. Tavsiyelerden biri de halının üzerinden hızlıca geçmek değil üzerinden tekrar tekrar geçilecek şekilde süpürülmesidir. Ortalama olarak 6 ayda tekrar edecek şekilde cami halısı ve mescid halısının profesyonelce temizlenmesi gerekmektedir.