+90 542 591 7971

Sosyal Medyada Biz

CAMİ HALISI MODELLERİ CEMAATE RAHATLIK SUNMALI

İslam alemi için büyük önem arz eden camiler. Dış görünüşleriyle bizleri etkileyen yuvarlak göz alıcı kubbeleri gökyüzüne yükselen minareleri ile bulunduğu ortama güzellik katar. Biz Müslümanlar için önemi ve değeri büyük olan camilerimiz tıpkı inşaat aşamasında olduğumuz gibi titiz ve göze hitap edici olmalıyız. Özellikle de cami halısı modelleri kalitesinden taviz vermemeliyiz.
 
Cami halılarında camiye gelerek ibadet edenlerin başını halıya koyduklarında rahatsızlık vermemesi nedeni ile doğru seçimlerin yapılması çok önemlidir. Sert cami halıları oldukça rahatsız edici olmaktadır. Son teknoloji ile donatılmış olan fabrikalarda üretimi yapılan cami halısı modellerimiz oldukça kalitelidir. Bu konuda yün cami halıları daha çok tercih edilmektedir. Tüy dökmeyen ve alev almayan cami halıları camiler için çok daha uygun olmaktadır.
 
Cami halısı modellerinde de yüzlerce farklı model ve desen bulunmaktadır. Üstün teknoloji ile farklı tasarımların birleştirilmesi sonucunda elde edilen cami halısı modelleri camilerin çok daha güzel ve ferah olmasını sağlamaktadır. Cami halıları genel olarak aynı desenlerin hakim olduğu da görülmektedir. Desenler anlam içermektedir. Doğumu, ölümü, insanların hayatını ele alırken kimi zamanda çiçekler ile farklı bir görünüm sergilemektedir. Üzerinde namaz kılınıyor olması nedeni ile çok dikkat çekici olmaması da önemlidir. Cemaatin rahat etmesi ve camilerin zeminlerinin kapanması adına doğru cami halısı alınması gerekmektedir.