+90 542 591 7971

Sosyal Medyada Biz

Cami Halınızın Ömrü Uzun Olsun

Yün cami halıları ve cami halıları temizlikleri sonrasında halılarınızın ıslak bir biçimde bırakılması, halılarınızın ömrünü kısaltmasına sebep olabilir. Bu yüzden caminizde yapılan temizlik sonrası halılarınızın ömürlerinin kısalmaması için mümkün olduğu kadar hızlı kurutma yapmanız gereklidir.
 
Bu sebepten dolayı caminizdeki camların hepsini açarak kurutmayı hızlandırabilirsiniz, caminizde klima bulunuyor ise onları da kullanarak cami halılarınızın kuruma işlemine hız katabilirsiniz. Cami halıları ne kadar çabuk kurur ise o kadar uzun ömürleri olur.
 
Temizlik yönünden tercih edilen yöntem cami halısı temizliğinde şampuan kullanılmasıdır. Şampuanın kullanımında mühim olan konu kullanım talimatlarına uyulmasıdır. Şampuan tarzında olan ürünler genellikle suyun içine katılarak kullanılmalıdır. Bunların kullanımı esnasında cami halısını çok ıslamamak gerekir. Islatmak halının ömrünün kısalmasına neden olur.
 
Özellikle bu ürünlerin kullanımında zorluk çıkaran kirler için katı kıllı fırçalar kullanılmalıdır. Şampuan ile silinmesinden sonra kesinlikle durulama yapılıp kurutulması gerekmektedir. Cami halıları, kurutmadan sonra muhakkak elektrik süpürgesi ile süpürülmelidir. Bu sayede cami halısındaki temizlik ve parlaklık daha çok meydana çıkar.