+90 542 591 7971

Sosyal Medyada Biz

CAMİ HALILARINDA ÖZEN GEREKTİREN TEMİZLİK

Her gün sürekli olarak kullandığımız camilerimiz devamlı ziyaret edilir ibadet içinde gezip görmek içince fakat bu süreklilik içerisinde camilerimiz ne kadar temiz kalabilir? Veya cami halıları ne kadar temiz olabilir?
 
Camilerimizin tabanını saran cami halıları biz Müslümanlara cemmate güzel konforlu temiz bir alan yaratarak güzel bir ibadet seçeneği sağlamaktadır. Fakat cami halıları sürekli kendi temiz tutamaz belirli bir zaman sürecinde yünlerin arasına giren tozlar yüzeye çıkarak aşırı kirli bir alan oluşturur. 
 
Cami halısı modelleri ni güzel bir şekilde temizleye bilmek için biz Müslümanlara konforlu bir ibadet sunabilmek için cami halıları modelleri için özel temizlik malzemeleriyle temizlenmesi gerekmektedir. Onlara özel üretilen halı yıkama makineleri, halı yıkama deterjanları ile 2 haftada bir yıkanması gerekmektedir.
 
Tabi bu yıkama vakti cami halısı nın modeline kalitesine göre de değişmektedir. Sık dokunan cami halısı modelleri yünler arasına toz, kir almayarak bünyesinde saklamayarak halının temiz kalmasına olanak sağlar. Sizlere tavsiyemiz cami halısının temizliğinde cami halısı firmalarından bir tavsiye almanız ve bu tavsiye içinde birde cami halısı nın kalitesine dikkat etmenizdir.