+90 542 591 7971

Sosyal Medyada Biz

Cami Halıları Temizliğinde Kimyasal Kullanmanıza Gerek Yok

Cami halısı ve yün cami halılarını içinde ne olduğu bilinmeyen kimsayal maddeler kullanmadan temizlik istiyorsanız size birkaç ürün tavsiye edebiliriz.
 
Cami halısı temizliğine halınızı süpürerek başlayın. Halınızı süpürerek temizliğe başlamak halıdaki toz ve tüy gibi gibi istenmeyen şeylerin halınızdan arındırılmasını sağlar. Böylece sonraki temizlik aşamalarında yapacağınız temizlik daha kolay ve daha işlevsel olacaktır.
 
Halınızın süpürme işlemini tamamladığınızda silme işlemi için arap sabunu kullanabilirsiniz. Arap sabunu ve su ile yapacağınız karışım ile cami halılarınızı gönül rahatlığıyla silebilirsiniz. Sirkeli su ile yapılacak cami halısı temizliği de tercih edilen bir yöntemdir. Sirke içinde bulundurdukları ile mikroplardan kurtulmak için tarih boyunca kullanılmıştır. Temizlik yapacağınız suya karbonat ilave etmekte, cami halıları temizliğinde tercih edilen bir temizleme yöntemidir. Bu şekilde yapacağınız silme işleminde  cami halınızı fazla ıslatmadan silmeyi gerçekleştirme tavsiye edilmektedir.
       
Silme işleminin bitmesinin ardından, cami halılarınızı hızlıca kurutmaya çalışınız. Cami halısı ne kadar az süre ıslak kalırsa o kadar ömrü uzun olur.