+90 542 591 7971

Sosyal Medyada Biz

Cami Halıları Camilerimize Zenginlik Katıyor

Bugün Dünya'da bulunan tüm camilerimizin, içine serilmiş birbirinden farklı ve güzel desenlerde Cami Halıları görürsünüz. Cami Halıları, camilerimize görünüşleri ile zengin ve hoş bir görüntü katarlar. İmamlarımız, din görevlileri ve cemaat tarafından cami halıları her zaman büyük önem görmüştür.
 
Dinimizin gereklerinden olan temizliğin önemiyle cami halıları her zaman temiz tutulmaktadır. camilerimize ayakkabılarla girilmediği gibi, cami cemaatlerince de, camilere temiz girilmeye özen gösterilir. Dinimiz temizliği emrederken, camilerinde temiz olmaması zaten mümkün değildir. Bugün Dünya'nın birçok yerinde, cami halıları ve camilerimizin temizliği, o camiyi kullanan cemaat tarafından beraberce gönüllü olarak yapılmaktadır.
 
Çocukluğumuzda kur-an kurslarında din eğitimi aldığımız camilerimiz de, bizlere dinimizi ve dinimizin gereklerini öğreten İmamlar tarafından sure ve ayetlerin yanında ibadetlerin camilerde cemaatle birlikte yapılmasının ve camilerin temiz tutulmasının önemi öğretilirdi. Temiz olmak bizim dinimizin gereğidir. Cami halısı temizliği de her açıdan çok önemlidir. Her Müslüman bilir ki cami temizdir, temiz tutulmalı ve temiz kalmalıdır.