+90 542 591 7971

Sosyal Medyada Biz

BOYDAN BOYA CAMİ HALISI

Camiler içimize huzur ve güven veren ibadet alanlarımızdır. Camiler birbirine benzese de her caminin aslında kendine münhasır bir havası vardır. Bu havanın oluşmasını etkileyen birkaç farklı ürün vardır ki hiç kuşkusuz bunlardan bazıları camilerimizde yer alan avizeler, desenler, sütunlar ve cami halıları gibi ürünlerdir. 
Yüce Rabbimiz, Kur’an-Kerim’de şöyle buyurmaktadır: “Şüphesiz mescitler, Allah’ındır. O halde, Allah ile birlikte hiç kimseye kulluk etmeyin. Ey Ademoğulları! Her mescide gittiğinizde güzel elbiselerinizi giyinin.”
 
Ayet-i kerimenin son cümlesinde anlatıldığı gibi Kılık kıyafetimizle, temiz ve en güzel şekilde ibadet dergahımız olan camilere gitmek Müslümanların yükümlülüğüdür. Camilerinde tüm Müslümanları ve hatta tüm ziyaretçilerini yani insanlığı en iyi şekilde karşılaması gerekmektedir. Kutsal mekanlarımızı merak eden turistler bile camilerimizi özenle incelerler. Camilerimizin her yerini hayranlıkla dolaşırlar. Camilerimizin dış görünümleri ile şehirlere kattıkları ihtişamın yanı sıra içindeki ürünlerle de ruha hitap eden yapısı vardır. Bu yapının en başlıca ürünlerinden biri de cami halısı dır.
 
Cami halı firmaları en küçüğünden en büyüğüne kadar her camiye uygun ölçülerde cami halısı imal etmektedirler. Renk ve model konusunda birçok renk ve cami halısı modelleri ‘ne yer veren cami halısı firmaları kalite konusunda hızla yol kat etmektedir. Cami halısı modelleri üretimindeki bu hızlı yolda camihalisi.net olarak kendimizi yarışın ilk sıralarında görüyoruz.